Carlos Castaneda Tensegrity

Iidse Mehhiko shamaani nägijate õpetused
Lahkudes oled kergem ja tugevam ja paremini ühendatud kui saabudes Praktilised küsimused

Praktilised küsimused

Kas saaks veidi täpsemalt, mida Tensegrity endast ikkagi kujutab?

 

Tensegrity on suurema teadlikkuse ja heaolu praktikate kaasaegne vorm, mida Yaqui nägija don Juan Matus oma õpilastele õpetas. Praktikad sisaldavad endas liikumisi ja liikumiste seeriaid mida tuntakse kui maagilisi sooritusi, enese ülevaatust ehk kokkuvõtmise praktikat, unenägemise praktikat ja vaikuse praktikat.

 

Vahete vahel nimetas don Juan tema õpetuste praktiseerijaid nõidadeks- inglise keeles "sorcerer"- kui olendeid kes on aktiivselt ühendatud Allikaga (ingl keeles Source). Allikas (Source) on universumi intelligentne osa, mis peegeldub tähtedel, Maal ja kõiges meie ümber. Tensegrity praktiseerimine aitab meil püsida ühenduses selle Allikaga, nii et me saame ise mõista ja tunnetada kuidas me oleme vastastikuselt ühendatud kõikide olenditega.

 

Ükskõik kes me oleme, olgu pagar või õpetaja, allikaga ühenduses olles saame me tegutseda suurema sundimatusega. Suurema vabaduse ja õnnestumisega.

 

Teisest küljest on aga päris "raske" tegutseda kui oleme mitte ühendatud allikaga- kui otsime teiste heakskiitu või laseme ennast kõigest häirida - seega me taotleme seda ühendust. Väikese eksperimendina võite proovida kuidas see mõjub teie vibratsioonile kui ütlete kõvasti: "Ma ei ole ühendatud" või "Ma olen ühendatud".

 

Lõpuks kui me juba teame, et oleme Allikaga üks, siis langevad sellised vastandid nagu "kerge" ja "raske" või "mitte ühendatud" ja "ühendatud" lihtsalt ära. See on seisund kus me oleme teadlikud iseenda osast mis ei muutu- meie põhiolemus, meie energiakeha- meie hing.

 

Meie keha ja meel on pidevas muutumises. Kõik me võtame oma elus mitmeid kehalisi vorme- imik, laps, nooruk, noor täiskasvanu, täiskasvanu, vanem täiskasvanud jne. Meie meel võib nende vormide kohta hinnanguid panna kuna tal on ootused kuidas keha peaks liikuma, välja nägema, hakkama saama jne.

 

Meie põhiolemus saab aru, et muutuvale kehale hinnangute panemise asemel võime me seda hoopis arnastada- ja see tähendab kuulata. Seega me palume oma meelel mitte võidelda või ignoreerida oma keha, vaid kuulata- mida keha ütleb sellel hetkel? Kas ta palub rohkem puhkust? Rohkem liikumist? Ühtlasemat liikumise tempot? Rohkem vitamiine ja paremat toitu? Rohkem rõõmu?

 

Ja me saame ka kuulata oma mõtteid. Kui me tahame teada kas me oleme praegusel hetkel Allikaga ühendatud- siis kas meie mõtted toetavad meid? kas meie mõtted toetavad teisi inimesi? Allikas ise on alati toetav ja elu edendav.

 

Mida te peate silmas kui ütlete vabadus?

 

Vabadus on teadlik allikaga ühendumine. See on oma silmade, südame ja kõrvade avamine nii, et oleksid vaba iseenda ja teiste halvustamise ja süüdistamise ning hinnangute panemise pimestavast mõjust- nii et saaksid näha ja tajuda selle maailma imelisust. See on vabadus mitte panna vastutust teiste peale kui Sa ei saavuta seda mida tahtsid saavutada. Sul on võime allikaga teadlikult ühendust võtta. See annab Sulle vabaduse unistada ja näha ettepoole und oma elust, oma tegevusest ja oma maailmast, kas üksi või koos teistega.

 

Kas Tensegrity seminarid ja klassid on mõeldud ka uustulijatele?

 

Jah, iga seminar ja klass on loodud nii uutele kui kogenud osalejatele just nii, et igaüks saab sealt kaasa praktilised abivahendid omaenda igapäevaseks teadvuse arendamise praktikaks. Ja mingil tasandil oleme me kõik uustulijad kuna me alustame alati just sellest praegusest hetkest. See praegune hetk paneb aluse järgmisele hetkele.

 

Mida ma võin oodata Tensegrity ürituselt?

 

Tantsu ja liikumist, mis on sobiv ja kohandatud kõikidele kehatüüpidele ja erinevatele võimetele. Turvalises keskkonnas toimuvaid individuaalseid ja interaktiivseid teadlikkuse harjutusi, muusikat, seltskondlikkust, enese-avastamist. Lahkudes oled kergem ja tugevam ja paremini ühendatud kui saabudes.

Üldtutvustuseks
Tensegrity.ee tutvustab Carlos Castaneda maagilisi sooritusi. Siit leiad tutvustavaid artikkleid uustulijatele ja värsket infot toimuvatest praktikatest.

Praktikagrupid
Eesti Praktikagrupp käib koos igal kolmapäeval kl 19:00 Tasapisitasakaal ruumides Graniidi 1, Tallinnas.

Lugemisvara
Blogisse lisame jooksvalt teemaga seotud artikleid. Viimased artiklid on pidevalt näha esilehe paremas servas.

Kontaktandmed
Kalev +372 501 6742
Anneli   + 372 508 7689   

 

Veebilehe loomine aara.ee

Praktilised küsimused

Praktilised küsimused

Kas saaks veidi täpsemalt, mida Tensegrity endast ikkagi kujutab? Tensegrity on suurema teadlikkuse ja heaolu praktikate kaasaegne vorm, mida Yaqui nägija don Juan Matus oma õpilastele õpetas Praktikad sisaldavad endas liikumisi ja liikumiste seeriaid mida tuntakse kui maagilisi sooritusi, enese ülevaatust ehk kokkuvõtmise praktikat, unenägemise praktikat ja vaikuse praktikat

Praktilised küsimused

www.tensegrity.ee © 2015 Eesti praktikagrupp »