Carlos Castaneda Tensegrity

Iidse Mehhiko shamaani nägijate õpetused
Inimese elu liigub terve elu läbi erinevate rütmide ja tsüklite. Osa neist on meile rohkem teada ja märgata, teisi teadvustame vähem. Aastane rütm on ilmselt üks tuntumaid tsükleid meie elus. Ilusad Pööripäeva kõigile! Talvine pööripäev on pausi aeg

Talvine pööripäev on pausi aeg

Kalev Pärtna 22. dets. 2015

Inimese elu liigub terve elu läbi erinevate rütmide ja tsüklite. Osa neist on meile rohkem teada ja märgata, teisi teadvustame vähem. Aastane rütm on ilmselt üks tuntumaid tsükleid meie elus.

Talvine pööripäev on pausi aeg
Talvine pööripäev läbi iidse tähevärava vaadatuna.

Tänasel talvisel pööripäeval on meil kõigil võimalus teha korraks paus ja teadvustada kus me hetkel oleme.

 

Pööripäev on igas mõttes pöördepunkt aga enne pööret ja poolsuse vahetumist toimub hetkeline seisak. Sellel pausil on tegelikult väga võimas mõju meie kõikide elule. Seda energeetilist seisakut saamegi ära kasutada, et võtta mõttes kokku kuidas meil on see aasta läinud ja mida me soovime järgmisel aastal saavutada.

 

Aasta kokkuvõtmine on maagiline tegevus, mis annab meile selge vaate sellest millisel teel me oleme. Või kas me oleme ikka oma valitud teel. Kõik see tuleb üsna kergesti esile kui anname hetke aega seda endalt küsida.

 

Piisab sellest kui teeme enda jaoks väikese pausi, kus iganes me oleme, istume korraks maha, võtame tassi sooja teed juurde ja meenutame kuida meil on see aasta läinud.

Mis läks hästi, mis ei läinud nii hästi. Mis jäi pooleli, mida ei jõudnud teoks teha ja mida tahaksime järgmisel aastal edasi teha.

Aga samuti mõtleme nende tegevuste peale, mis ei paku meile võib olla enam ammu rahuldust aga mida teeme endiselt edasi lihtsalt harjumusest või mugavuest. Nüüd on aeg endale teadvustada, millest me tahame lahti lasta, millest võime loobuda, et teha ruumi millegi uue jaoks.

Mis on aga see mida me tahame kindlasti järgmisel uuel aasta hakata teostama, ellu viima. Mis on meie tõeline unistus järgmisel aastal?

 

 

Pööripäeva praktika

 

Kui Sa aga soovid selle praktikaga veidi enam süvitsi minna, siis tee seda õhtul kodus või kuskil vaikses kohas koos hingamisharjutusega ja kirjapanemisega. Selles on rohkem jõudu ja nii tulevad ka vastused konkreetsemad. See võtab ainult 15 minutit sinu elust aga võib anda sulle uue suuna.

 

Tee nii:

 

Leia endale mugav ja rahulik koht, kus saad olla hetke omapead, kus keegi ei tule sind segama. Võta leht paberit ja pastakas ühes.

 

1. Istu mugavalt maha ja pane silmad kinni. Tee kolm aeglast ja sügavat sisse välja hingamist. Ära kiirusta.

 

2. Mõtle aastale tagasi ja meenuta mis olid sinu jaoks selle aasta tähtsamad sündmused. Mis olid eredamad hetked, mille eest saad iseendale või teistele tänulik olla... Kui oled leidnud, siis tee korraks silmad lahti ja pane nad kirja.

 

3. Pane silmad uuesti kinni, tee kolm sügavat hingamist ja meenuta.. mis olid selle aasta õppetunnid sinu jaoks. Mida sa sellel aastal õppisid. Meenuta ka ebamugavaid aga õppetlikke hetki.... Kui oled leidnud, siis tee korraks silmad lahti ja pane nad kirja.

 

4. Pane silmad uuesti kinni, tee kolm rahulikku ja sügavat hingamist ja leia, mis on see mida sa üle kõige tahaksid uuel aastal teha...see võib olla mõni ammune unistus, mille täide viimist oled edasi lükanud...see võib olla mõni poolelijäänud tegevus, mis jäi sellel aastal lõpetamata... see võib aga olla midagi täiesti uut....Mis iganes see on, mis sa leidsid, siis tee korraks silmad lahti ja pane see kirja.

Sulge uuesti silmad.

 

5. Lõpeta praktika kindlasti viimase 3 sügava sisse-välja hingamisega ja ava ettevaatlikult silmad.

 

Ja enne kui asud tagasi oma igapäevaste askelduste juurde, tunneta korraks kuidas sa ennast hetkel tunned, peale seda endale antud pausi...Lihtsalt jäta see heaolutunne endale meelde.

 

Ilusad Pööripäeva kõigile!

 

 

Üldtutvustuseks
Tensegrity.ee tutvustab Carlos Castaneda maagilisi sooritusi. Siit leiad tutvustavaid artikkleid uustulijatele ja värsket infot toimuvatest praktikatest.

Praktikagrupid
Eesti Praktikagrupp käib koos igal kolmapäeval kl 19:00 Tasapisitasakaal ruumides Graniidi 1, Tallinnas.

Lugemisvara
Blogisse lisame jooksvalt teemaga seotud artikleid. Viimased artiklid on pidevalt näha esilehe paremas servas.

Kontaktandmed
Kalev +372 501 6742
Anneli   + 372 508 7689   

 

Veebilehe loomine aara.ee

Talvine pööripäev on pausi

Talvine pööripäev on pausi

Talvine pööripäev läbi iidse tähevärava vaadatuna Tänasel talvisel pööripäeval on meil kõigil võimalus teha korraks paus ja teadvustada kus me hetkel oleme Inimese elu liigub terve elu läbi erinevate rütmide ja tsüklite. Osa neist on meile rohkem teada ja märgata, teisi teadvustame vähem. Aastane rütm on ilmselt üks tuntumaid tsükleid meie elus.

Talvine pööripäev on pausi aeg

www.tensegrity.ee © 2015 Eesti praktikagrupp »